Ubrania męskie dla puszystych i wysokich

Zwykło się uważać, że moda dla osób puszystych nie jest zbyt łaskawa. Z pewnością wpływ miała na to tendencja jak panowała na wybiegach, gdzie pokazywano wyłącznie bardzo szczupłe modelki. Dobrze wszystkim znany pogląd, że każdy ciuch lepiej wygląda w rozmiarze S czy M dyskryminował osoby noszące rozmiary L, XL i wyższe. Obecna moda wiele pod tym względem zmienia. Chociaż nadal modele i modelki pokazują ubrania skrojone na idealne wymiary, to jednak w sklepach jest znacznie większy wybór. Łatwo sobie wyobrazić sfrustrowaną kobietę, która po przymierzeniu kilku egzemplarzy sukienek stwierdza, że żadna nie pasuje. Podobnie jest z mężczyznami, chociaż oni mają tendencję, raczej do kupowania niezmierzonych rzeczy. I tutaj pojawia się problem.

Pierwsza i najważniejsza zasada kupowania odzieży- to mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć. Inaczej w szafie urośnie nam sterta niepotrzebnych ubrań. Przymierzalnia to nie miejsce tortur. Warto je odwiedzić, by mieć satysfakcję z zakupów i nie wyrzucać złotówek w błoto. Ubrania dla puszystych panów, muszą się charakteryzować pewnym sprytem, w ukrywaniu mankamentów figury. Odpowiednio skrojony garnitur w dobrze dobranym kolorze, potrafi zdziałać cuda. Jest dzisiaj sporo fasonów marynarek wydłużających sylwetkę i wyszczuplających ją. Nie ma również problemu z jakimikolwiek przeróbkami, sklepy, oferują je w ramach dokonanych zakupów. Tak więc jeśli ma to być strój wieczorowy na Sylwestra, wizytowy, na rodzinną ceremonię lub biznesowy koniecznie szukamy wzorów garniturów z przedłużaną marynarką dopasowaną w ramionach.

Nie mały problem, jeśli chodzi o znalezienie właściwej długości spodni, czy koszuli z odpowiednio długim rękawem mają panowie wysocy. Wysoki to pojęcie względne, jednak, jeśli ma się wzrost znacznie odbiegający od normy, trudności z zakupem odzieży, wręcz spędzają sen z powiek. Kiedy okazuje się, że kolejne spodnie przymierzone w jednym ze sklepów sieciowych sięgają jedynie do kostek, to nie jest przyjemna sprawa. Na szczęście są sklepy z odpowiednio długimi spodniami, a jeśli trudno dobrać coś na tradycyjnych zakupach warto, zajrzeć do sklepów internetowych.